Przeskocz nawigację

Kolejny projekt właśnie przeszedł submisje Apple’a. Projekt może wydawać się na pierwszy rzut oka mały, ale był dość skomplikowany. Dzięki determinacji teamu udało się go skończyć z odpowiednią jakością. Sporo rzeczy mogliśmy zrobić lepiej, inaczej, ale priorytety były jakie były. Niby prosty projekt a:

– 5 psów animowanych na szkieletach w 3d (120 animacji dla każdego). Osobno animacje głowy i ogona. Dynamiczne animacje w run-time, dodatkowo blending animacji. Sporo poprawek do samego modelu (Art Director doczepiał się każdego pixela)

– Zachowanie psa; 21 stanów AI, każdy zależny od wielu statystyk i interakcji gracza z samym psem. Tony dokumentacji… by to wszystko ładnie wyglądało potrzeba było sporo czasu, a terminy były bardzo napięte.

– 5 lokacji w pełni 3d z możliwością interakcji.

– Udźwiękowienie; nagrywaliśmy małe szczeniaki dzięki JazzCatowi

– Fizyka implementowana od zera

– Bardzo rozwinięty game progress i tutoriale mające związek z resztą rozgrywki

– 4 spore mini-gry, które jak by się uprzeć mogłyby być osobnym produktem (po odpowiednim odpicowaniu)

– Itunes, facebook, in-app purchase support

– EFIGS (20k), bardzo sporo testowania…  (pozdro Paweł! Daliśmy radę!)

– Miliard optymalizacji pamięci i performance’u. Efekt fish-eye był katorgą dla programistów, no ale licensor wymagał

– Feedback od wydawcy nie był taki jak byśmy chcieli – sporo dyskusji, wiele rzeczy nie było pewnych, dojścia do kompromisów były trudne, ale daliśmy radę i wszyscy są happy.
„Mały projekt” a implementacja tego wszystkiego, przygotowanie tych wszystkich assetów i organizacja wymagała nie lada doświadczenia. Projekt był tworzony od zera więc było to spore wyzwanie dla wszystkich developerów. Od samego początku zwracaliśmy szczególną uwagę na dokumentacje – by nie była opisowa, ale by były w niej tabelki, konkrety dla programistów, którzy mieli implementować AI i zachowanie psa – poszło bardzo gładko i nie było większych problemów dzięki odpowiedniemu przygotowaniu dokumentacji za co serdecznie dziękuje Ci Tomku S! Odpowiednie dobranie ludzi na odpowiednie stanowiska przyniosło szybko korzyści. Artur (programista 3d) poradził sobie znakomicie z zachowaniem się psa, ładowaniem animacji, optymalizacją. Tomek M. idealnie wpasował się w rolę programisty AI i game progressu, a Michał efektywnie zaimplementował otoczkę i fizykę.

Szkoda, że nie robilismy makingoff dla tego projektu 😉

Gra jest specyficzna i pewnie przez wiele osób będzie krytykowana na tle TouchPets (która jest bardziej interaktywna zabawką, w porównaniu do The Dog który jest bardziej długo-falowym simem), ale uważam, że my zrobiliśmy swoje i daliśmy sobie z tym wyzwaniem konkretnie radę.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: