Przeskocz nawigację

Ile razy chcieliście jebnąć wszystkim pracując w branży.

Pewnie dużo 🙂 Ale warto się czasem zastanowić. Znajomy prosił mnie o parę zdań na ten temat.

Czyli jak przetrwać.

– Czy Twoja praca daje Ci poczucie spełniania się bądź dążenia do celu? Jeśli tak nie masz się co zastanawiać tylko robić swoje i robić to jak najlepiej.

– Ile razy dostałeś zjebe od przełożonych? Pewnie dużo, ale warto zastanowić się do czego projekt dąży. Prawdopodobnie chcecie zrobić dobrą grę, dobra gra wymaga zmian/usprawnień/dodatkowych zadań, które wychodzą po drodze. Nie pierdol gdy po raz 10 ktoś do Ciebie przychodzi i wymaga zmian, tylko staraj się je robić jak najlepiej. Postaraj następnym razem lepiej porozumieć się z przełożonym, tak by unikać wielu poprawek. Ten sam cel pracownika i przełożonego = będziesz zadowolony z pracy. Jak masz z tym problem to nie narzekaj tylko porozmawiaj ze swoim przełożonym.

– Ile razy nie udało Ci się zrobić czegoś na czas? Crunch to jest temat o którym pisałem wiele razy. Zastanów się, może crunch spowodowany jest tym, że firma potrzebuje Twojego zaangażowania by wyjść na prostą? Oczywiście nie mówię tutaj o crunchu przez 2-3 miesiące, ale 1-2 tygodniach. Jeśli lubisz tą robotę i daje Ci ona radość w czasie crunchu masz możliwość wykazania się przed przełożonymi, co będzie miało wpływ na Twoją przyszłość. Game Dev = crunch, tego nie zmienisz. Jak Ci się to nie widzi to zrezygnuj albo zacznij się zastanawiać co możesz zmienić w pracy tak by była bardziej efektywniejsza. Porozmawiaj ze swoim przełożonym zamiast narzekać.

– Czy jest coś lepszego od Tworzenia gier? Może. Chciałbyś kosić trawniki? Chciałbyś być Policjantem? No kurwa, weź się w garść, zastanów się gdzie byłeś zanim dostałeś pracę w game dev. Nie zastanawiaj się czy było warto tylko staraj się robić swoją pracę jak najlepiej.

– Nie podobają Ci się projekty w Twojej firmie? Stary, własne projekty będziesz mógł robić jak będziesz miał własną firmę, ale czy chciałoby Ci się pitolić z wydawcami/kontraktami, cash flowem? Jak Ci się nie podoba – szukaj innej pracy, ale tym czasem: rób swoją robotę jak najlepiej potrafisz bo jest ona Twoją wizytówką w branży. Narzekaniem nic nie zdziałasz, a tylko sobie zaszkodzisz.

 

– Nie lubisz jak ktoś zrecenzował grę, która robiłeś słabo? Tyle ile ludzi tyle opinii, ale zawsze powinieneś czytać uwagi/komentarze odnośnie gier, które zrobiłeś. Twoja racja nigdy nie zawsze może oznaczać ‚tą dobrą’. Postaraj się otworzyć na komentarze innych – zamiast narzekać. Chyba chcesz się rozwijać nie?

– Ktoś Cie zjebał na forum/w pracy i powiedział, że jesteś debilem i nic nie potrafisz? Weź się ogarnij i zlej takie komentarze. Pokaż mu swoją dobrą pracą, że się po prostu myli. Game Dev polega na szlifowaniu swoich zdolności, nie od razu będziesz super guru game developerem. Nikt takim nie jest, każdy się uczy. Ważne byś chciał się uczyć.

Więc co zrobić by być lepszym?

– Skończ narzekać,
– Zabierz się za robotę,
– Rozwijaj swoje umiejętności,
– Czytaj komentarze,
– Czytaj książki o game devie – arty, zbieraj jak najwięcej informacji, które mogą Ci się rozwinąć,
– Jak masz w głowie ‚Chce jebnąć tym wszystkim’ zastanów się i frustracje skup na rozwijaniu swoich specjalizacji,
– Jak zaczynasz już sam robić coś na odpierdol. Znów zastanów się i zbierz siły na powyższe, inaczej Twoja kariera w gej devie może się szybko skończyć,

Game Dev jest dla ludzi, którzy się nie poddają, jak się opierdalasz, nic Ci się nie chce – albo się zastanów i coś z tym zrób, rozwiń się, zrób sobie rachunek sumienia, albo po prostu zrezygnuj, zanim będziesz zmuszony do rezygnacji wypowiedzeniem, a wtedy o pracę będzie Ci ciężko, a chyba nie chciałbyś pracować gdzieś gdzie nie płaci się za ciężką pracę?

Bierz na poważnie swoją pracę, pamiętaj co byś robił jak byś jej nie miał. Skup się i po prostu zapierdalaj.

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: